Kosmetické jíly

Kosmetické jíly při správném použití dokáží ušetřit spoustu peněz a místa na kosmetické poličce. Hydratují a čistí a jejich pravidelné používání zlepšuje kvalitu vlasů i kůže. Nejsou agresivní a pomáhají dosáhnout přirozené rovnováhy naší pokožky. Jejich použití je vysoce univerzální. Prospějí  naší pleti, kůži i vlasům.

Kosmetické jíly jsou velice příjemným a šetrným prostředkem. Zanechávají pleť přirozeně vláčnou a jemnou, nijak nenarušují její strukturu. Když je pravidelně zařadíte do svého života, brzy přijdete na to, že jiné kosmetické prostředky jste kupovali zbytečně.

 

JAK SE JÍLY POUŽÍVAJÍ?

Stačí smíchat dvě, nebo tři lžičky jílu (jednotlivé návody naleznete v našem e-shopu u popisku výrobku) se dvěma lžičkami vody. Poté naneste na pleť, nebo mokré vlasy a pár minut počkejte, dokud maska nezaschne. Nemusíte se bát, že vám zábal zabere zbytečně času. Blahodárné účinky jílu se projeví už po několika minutách a zábal by měl trvat v rozmezí od 3 do 20ti minut.

Pro zachování ideálních účinků jílu by se na výrobu masky měla používat porcelánová, dřevěná, nebo keramická miska se lžičkou. To proto, že kosmetický jíl by neměl přijít do kontaktu s kovem.

Pokud svojí pokožku chcete ještě více rozmazlit, můžete k rozdmýchání jílu použít místo vody kosmetickou vodu z damašských růží, nebo pomerančových květů. Majitelky sušší kůže mohou přidat i pár kapek kosmetického oleje.


JAK POZNAT, KTERÝ JÍL JE PRO VÁS TEN PRAVÝ?

 

BÍLÝ JÍL

Je z rodiny jílů jako jediný zcela hypoalergenní. Je vhodný zejména na citlivou, velmi suchou, ale také aknózní a problematickou pleť. Má hojivé, protizánětlivé účinky, zároveň pokožku do hloubky hydratuje.

Stejně tak pomáhá vysušeným a poškozeným vlasům. Celému tělu pak prospěje zábal proti křečím, napomáhá také v boji proti celulitidě. Skvěle poslouží i vysušeným rukám.

 

ZELENÝ JÍL

Dá se říct, že je malým zázrakem pro ty, kterým se rychle mastí pokožka, nebo vlasy. Má detoxikační, čistící účinky, stahuje póry a reguluje tvorbu kožního mazu. Zároveň remineralizuje, regeneruje a revitalizuje pokožku.

 

ČERVENÝ JÍL

Ocení ho především ti, které trápí unavená, zašedlá pokožka, nebo jemné, zplihlé vlasy.

Jedná se o jíl získaný z půdy bohaté na minerální látky a stopové prvky. Čistí póry, remineralizuje a eliminuje nečistoty. Díky červené barvě navrací pokožce jas a barvu.

Vlasová maska z červeného jílu dodá vlasům přirozený objem a vzdušnost a jeho pravidelným používáním dojde ke zlepšení kvality pokožky i pleti.